wirus na stronie logo

Usuwanie wirusów i malware z WordPress

Doklejono Ci złośliwy kod do strony i nie potrafisz sobie z tym poradzić? Twój serwer hurtowo rozsyła SPAM?

Google pokazuje zmienione wyniki wyszukiwania, linki przekierowują użytkowników na witryny spreparowane przez hakerów? Na podstronach pokazują się chińskie znaki?

Program antywirusowy blokuje dostęp do strony, a przeglądarka wyświetla informację o tym, że
„Witryna została zgłoszona jako dokonująca ataków” ?

Oznacza to, że Twoja strona została zainfekowana wirusem lub innym szkodliwym oprogramowaniem!

Co powinieneś zrobić w takiej sytuacji?


Zleć odwirusowywanie strony profesjonalistom!

Odwirusowanie i zabezpieczenie CMS WordPress

01

Usuwanie wirusów ze stron WordPress

Znamy się na rzeczy. O usuwaniu wirusów z WordPressa wiemy wszystko. Profesjonalnie i sprawnie usuniemy wirusy z Twojej strony internetowej, zaktualizujemy wszystkie wtyczki i tematy oraz WordPressa do najnowszej wersji. Ponadto sporządzimy kopię czystej strony i zabezpieczymy ją na przyszłość przed najpopularniejszymi atakami. Dodatkowo usuniemy z google skutki ataku ( dziwne tytuły i opisy podstron, chińskie znaki oraz spamerskie linki i podstrony)

Nie narażaj swoich klientów na niebezpieczeństwo, a swojej strony na usunięcie z wyników wyszukiwania!

odwirusowujemy strony wordpress
02

Aktualizacja WordPressa

WordPress jest stale rozwijany. Cały czas wypuszczane są nowe wersje, które oferują nowe funkcje oraz naprawiają błędy i luki bezpieczeństwa wykryte w poprzednich wersjach.

Zazwyczaj są to niezbyt poważne luki, możliwe do wykorzystania jedynie pod pewnymi określonymi warunkami, ale od czasu do czasu trafią się luki określane jako krytyczne – bardzo poważnie zagrażające bezpieczeństwu strony internetowej.

Usunięcie krytycznych luk jest koniecznością, dlatego tak ważna jest regularna aktualizacja WordPressa do najnowszej wersji.

aktualizacja wordpressa oraz wtyczek do najnowszej wersji
03

Zabezpieczenie WordPressa przed atakami

Największym źródłem udanych ataków na strony WordPress są zainstalowane wtyczki i szablony, dlatego bardzo dokładnie się im przyglądamy.

Kolejnym poważnym zagrożeniem dla stron opartych na WP są ataki siłowe (brute force). Tego typu atak polega na sprawdzaniu po kolei wszystkich możliwych nazw użytkowników i haseł aż do znalezienia prawidłowych danych logowania.

Nie musisz się jednak obawiać dziurawych wtyczek i szablonów, ani ataków siłowych i słownikowych – zabezpieczymy Twojego WordPressa.

 

zabeczpieczenie wordpress
04

Znalezienie przyczyny włamania na stronę

Znane przysłowie mówi, że łańcuch jest tak mocny jak najsłabsze ogniwo, a my zrobimy wszystko aby to najsłabsze ogniwo znaleźć i wyeliminować.

W tym celu sprawdzimy pliki WordPressa, zainstalowane wtyczki, aktywny szablon oraz logi serwera.

Znajdziemy przyczynę włamania i ją usuniemy.

znajdziemy przyczynę włamania na stronę WordPress
05

Wykonanie kopii zapasowej Twojej strony

Regularne tworzenie kopii strony jest najbardziej znaną i oczywistą metodą zabezpieczenia się na wypadek uszkodzenia strony. Jeżeli strona przestanie działać to bez problemu można ją odtworzyć z kopii zapasowej.

Niestety bardzo rzadko zdarza się aby osoba zarządzająca strona tworzyła jakieś kopie, a jeżeli już je tworzy to niekoniecznie robi to regularnie. Poza tym nie każdy posiada wiedzę umożliwiającą prawidłowe wykonanie kopii strony.

Brak kopii strony może mieć przykre konsekwencje. Bez kopii odtworzenie strony może okazać się niemożliwe.

Jeżeli nie czujesz się na siłach to zleć wykonanie kopii swojej strony nam.

tworzenie kopii zapasowej strony WordPress
06

Oczyszczenie wyników wyszukiwania google

Bardzo często skutkiem ataku na stronę internetową jest zmiana tytułów i opisów dla istniejących podstron oraz pojawienie się w wynikach wyszukiwania Google setek lub tysięcy spamerskich podstron.

Pozostawienie takiej sytuacji samej sobie i nie podejmowanie żadnych akcji skutkuje oznaczeniem Twojej strony jako niebezpiecznej, a w najgorszym wypadku całkowitym usunięciem Twojej strony z wyników wyszukiwania Google.

Po oczyszczeniu strony ze szkodliwego kodu sprawdzamy stan witryny w Google Search Console i podejmujemy stosowne działania.

Skutecznie usuwamy skutki infekcji z wyników wyszukiwania Google.

usunięcie